poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaNie przegapPodesty ruchome i ich zastosowania w budownictwie

Podesty ruchome i ich zastosowania w budownictwie

Pracujesz w branży budowlanej i zastanawiasz się, jak bez problemu wykonywać prace na wysokościach? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup lub wynajem podestów ruchomych! Jeśli interesują Cię podesty ruchome i ich zastosowania w budownictwie, zapraszamy do lektury poniższego wpisu już teraz!

Dowiedz się:

  1. Jakie podesty ruchome można wynająć?
  2. Do czego przydadzą się podesty ruchome w branży budowlanej?
  3. Jakie zalety mają podesty ruchome?

Podesty ruchome to urządzenia, które znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas wykonywania pracy na wysokościach. A zatem znajdą zastosowanie w przeróżnych branżach – między innymi w budownictwie. Do czego przydadzą się podesty ruchome w branży budowlanej? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jakie podesty ruchome można wynająć?

Podesty ruchome to właściwie przejezdne urządzenia, które są alternatywną opcją dla rusztowań. A zatem to nic innego jak platforma robocza, dzięki której pracownicy branży budowlanej mogą bez przeszkód wykonywać rozmaite prace na wysokościach. Jeśli chodzi o podesty ruchome, maszyny tego rodzaju dostępne są w kilku wariantach. Na rynku znajdziesz modele teleskopowe, przegubowe, nożycowe oraz przegubowo-teleskopowe.

Między sobą różnią się głównie rodzajem wysięgnika – podesty teleskopowe mają długi wysięgnik i równie dużą wysokość roboczą, a modele teleskopowe przegubowe charakteryzują się dodatkowo łamanym masztem oraz tym, że wysięgnik może poruszać się zarówno w pionie i poziomie. Podesty ruchome nożycowe natomiast wyposaża się w dwie dźwignie, które pracują jedynie w pionie. Urządzenia tego rodzaju dzieli się także, biorąc pod uwagę rodzaj napędu. Ta właściwość wyróżnia modele spalinowe, ręczne oraz elektryczne.

Podesty ruchome pod kątem aktualnych ofert sprzedaży nie są najtańszym rozwiązaniem. Dlatego firmy decydują się na ich wynajem. Wynajem podestów jest bardzo opłacalny i przede wszystkim tańsze od zakupu nowego podestu ruchomego, który trzeba jeszcze utrzymać i serwisować. W przypadku najmu zapłacisz nie tylko za wynajem i transport podestu pod wskazany adres. 

Wybór podestów jest ogromny, nieco mniejsza jest natomiast liczba polskich wypożyczalni gwarantujących dostęp do maszyn. Usługę wynajmu znajdziesz między innymi na stronie lidera branży podestyruchome.pl, gdzie dostępne są modele nożycowe elektryczne i spalinowe, teleskopowo przegubowe elektryczne i spalinowe oraz masztowe elektryczne. Oprócz tego oferta obejmuje podnośniki na gąsienicach oraz ładowarki teleskopowe. Zapoznaj się z asortymentem oferowanym przez wypożyczalnię AA Herkules i znajdź optymalne rozwiązanie dla swoich pracowników.

Warto dodać, że na rynku oprócz modeli przejezdnych wolnobieżnych dostępne są również podesty ruchome samojezdne (przytwierdzone do samochodu) i podesty ruchome przewoźne (przyczepy specjalne montowane do haka samochodowego).

W przypadku wynajmu nie można zapominać o konserwacji urządzeń technicznych, co jest niezbędne dla bezpiecznego korzystania ze sprzętu. Na szczęście bez względu na to, czy potrzebny jest podnośnik koszowy, podesty przewoźne montowane do pojazdów czy też inne rozwiązanie, to wynajmujący ma obowiązek zadbać o to, aby maszyny działały bez żadnych problemów i miały aktualne przeglądy. Do obsługi urządzeń należy oczywiście delegować pracowników, którzy mają ukończony kurs na podesty i rzeczywiście potrafią się z nimi obchodzić.

Do czego przydadzą się podesty ruchome w branży budowlanej?

Ruchome podesty znajdą zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej. Są wygodną i coraz bardziej popularną alternatywą dla z reguły montowanych rusztowań, czy drabin. W branży budowlanej wykorzystuje się przede wszystkim podnośniki nożycowe, teleskopowe oraz towarowe. Te ostatnie to urządzenia, które służą głównie do przenoszenia ładunków w pionowej płaszczyźnie.

W branży budowlanej podesty ruchome sprawdzą się głównie podczas wykonywania prac konstrukcyjnych, remontowych, przeglądach technicznych i inspekcjach, prac przy elewacjach, oraz prac montażowych. Podesty ruchome przejezdne ułatwią każde działanie także na etapie prac montażowych, izolacji, prac dekarskich czy zakładania zewnętrznych instalacji. Tak naprawdę każda praca, którą należy wykonać na pewnej wysokości, będzie ułatwiona dzięki odpowiednio dobranym podestom ruchomym.

Jakie zalety mają podesty ruchome?

Podesty ruchome mają wiele zalet. Głowna to bezpieczeństwo i stabilność, które dają swobodę działania pracownikom. Lista plusów obejmuje także brak dużych kosztów, które z reguły wiążą się z wynajmem i rozstawieniem rusztowania. Ponadto podesty ruchome mają wszechstronne zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz, co więcej nie to nie tylko platforma robocza dla pracowników. Za pomocą podestów ruchomych można także przenieść lekkie ładunki i sprzęt, które muszą znaleźć się na dużej wysokości.

Dodatkowo podesty ruchome są mobilną opcją. To oznacza, że nie sprawiają żadnych problemów z przemieszczaniem się z jednego miejsca na drugie bez schodzenia z platformy. Ponadto dzięki zasięgom bocznym są świetnym rozwiązaniem do wykorzystywania nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków, ale w miejscach, gdzie istnieje konieczność pracy pomiędzy lub nad przeszkodami.

Na pełną rynkową ofertę podestów ruchomych składają się między innymi opisywane podesty ruchome przejezdne, podesty ruchome stacjonarne, czy też podesty ruchome masztowe. W razie problemów z określeniem, jaki podest ruchomy będzie najlepszy, warto skorzystać z pomocy doradcy i kontaktu z wybraną wypożyczalnią. Dzięki temu zamówione podesty ruchome przejezdne będą odpowiednie do przeprowadzenia wszystkich zaplanowanych prac.

Konkluzje

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo oraz możliwości, warto mieć na uwadze i wykorzystywać do prac wysokościowych podesty ruchome. Wynajem za pośrednictwem dobrej wypożyczalni może być sposobem na dostęp do maszyn i pozwolić zaoszczędzić kapitał. Warto skorzystać ze sprzętu za ułamek jego ceny. 

ZOBACZ POZOSTAŁE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reklama

Dołącz do nas

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi informacjami

Najnowsze artykuły

Komentarze