czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaBudowaKiedy rolety zewnętrzne są dobrym rozwiązaniem?

Kiedy rolety zewnętrzne są dobrym rozwiązaniem?

Obecnie większość osiedli mieszkaniowych projektowanych jest w taki sposób, że nie zapewniają domownikom prywatności i komfortu we własnych czterech ścianach. Budynki stawiane są bardzo blisko siebie, przez co wiele osób czuje na sobie spojrzenia sąsiadów. W takich sytuacjach warto postawić na sprawdzone rozwiązania, np. rolety zewnętrzne. Wrocław oraz inne duże miasta to miejsca, w których bez problemu znajdziesz wiele firm specjalizujących się w montażu tego typu urządzeń. Sprawdź, kiedy najlepiej postawić na rolety zewnętrzne oraz jakie są najpopularniejsze rodzaje tych osłon okiennych.

Jaki rodzaj rolet zewnętrznych wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję o montażu rolet zewnętrznych, warto poznać najczęściej wybierane rodzaje dostępne na rynku. Na wybór konkretnego modelu będą miały wpływ nie tylko Twoje potrzeby oraz preferencje wizualne, ale przede wszystkim wymagania związane z instalacją poszczególnych rodzajów. Do wyboru masz następujące produkty: rolety zewnętrzne elewacyjne, rolety zewnętrzne nadstawne (naokienne) oraz rolety zewnętrzne podtynkowe.

Rolety zewnętrzne elewacyjne

Ten rodzaj osłon okiennych zewnętrznych najczęściej produkowany jest z aluminium. Ich budowa nie należy do najbardziej skomplikowanych, w związku z czym rolety zewnętrzne jednym z najczęściej wybieranych modeli, zarówno do mieszkań w blokach, jak i w domach jedno- oraz wielorodzinnych. Największa zaleta rolet zewnętrznych elewacyjnych to możliwość ich zamontowania w każdym momencie, nawet po wykończeniu całego mieszkania lub domu. Niestety, najczęściej wymienianym mankamentem tego rodzaju osłon okiennych, jest mało estetyczna skrzynka rolety, której nie da się zasłonić.

Rolety zewnętrzne nadstawne

Powyższe modele osłon okiennych są również określane mianem naokiennych. Specjaliści, zajmujący się montażem rolet, zwracają uwagę na to, że ten rodzaj sprawdzi się zarówno w przypadku okien wykonanych z PVC, jak i modeli z aluminium oraz drewna. Skrzynka rolety zewnętrznej nadstawnej tworzona jest z PVC i musi zostać nałożona na okno. Dopiero po tej czynności można całość zamontować we wnęce okiennej. W związku z tym rolety nadstawne prezentują się wyjątkowo estetycznie i schludnie. Tego typu rozwiązanie najczęściej stosowane jest w  mieszkaniach w nowym budownictwie oraz przy okazji modernizacji wybudowanych już budynków (np. podczas wymiany okien).

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Jeśli rozważasz montaż rolet zewnętrznych podtynkowych, musisz je uwzględnić już na etapie projektu budynku. Skrzynka tego rodzaju osłony okiennej instalowana jest na murze budowli, w specjalnie przygotowanej w tym celu wnęce. Dlatego takie modele rolet zewnętrznych są polecane tylko osobom będącym na etapie planowania budowy lub dopiero rozpoczynających ten proces.

Zalety osłon okiennych zewnętrznych

Wiesz już, jakie są najpopularniejsze rodzaje rolet zewnętrznych. W jakich przypadkach warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie? Osłony okienne dedykowane są wszystkim osobom, które cenią sobie prywatność we własnych czterech ścianach. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw, wyjątkowo dobrze chroniących domowników przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Na rynku dostępne są także modele zaciemniające, które tworzą warunki takie jak w nocy. Dodatkowo skutecznie odcinają hałas z ruchliwej ulicy.

Warto również wiedzieć, że osłony okienne montowane po zewnętrznej stronie, stanowią dodatkową warstwę izolacyjną. Dzięki montażowi takiego rozwiązania, zyskujesz barierę chroniącą Twoje mieszkanie przed wiatrem oraz mroźnymi temperaturami w zimę. Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne to jednak produkt całoroczny, który świetnie sprawdzi się także latem. Zewnętrzne osłony okienne stanowią doskonałą osłonę przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Jeśli zainstalujesz rolety zewnętrzne, z pewnością odczujesz różnicę w takcie upalnych miesięcy.

Wybierz rozwiązanie dla siebie – rolety zewnętrzne Wrocław

Bez względu na to, który konkretnie rodzaj osłon okiennych wybierzesz, warto postawić na sprawdzone i wysoko oceniane rozwiązania. Wiele doświadczonych firm znajdziesz w największych miastach w Polsce – warto wpisać w wyszukiwarkę frazę „rolety zewnętrzne Wroclaw” lub inną, bliższą Ci lokalizację i zapoznać się z produktami najpopularniejszych producentów. Często firmy tego typu oferują możliwość dojazdu do klienta w zasięgu określonej ilości kilometrów, dlatego nie musisz nawet mieszkać w danej miejscowości, aby skorzystać z usług interesującego Cię przedsiębiorstwa.

ZOBACZ POZOSTAŁE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reklama

Dołącz do nas

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi informacjami

Najnowsze artykuły

Komentarze