poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaGotowe projekty domówProjekty domów w stylu nowoczesnej stodoły z oferty Muratora

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły z oferty Muratora

Projekty domów wzorowanych na bryle tradycyjnej wiejskiej stodoły zyskały w ostatnich latach szerokie grono zwolenników. Posiadają one bowiem liczne zalety, takie jak szybki czas realizacji i jej przystępny koszt oraz wysoką energooszczędność i wygodę codziennej eksploatacji. Wiele interesujących gotowych projektów w stylu nowoczesnej stodoły znajdziemy między innymi w Kolekcji Muratora. Co je wyróżnia oraz jakie są ich najważniejsze atuty?

Czym cechuje się dom w stylu nowoczesnej stodoły?

Budynki posiadające bryłę w stylu nowoczesnej stodoły to komfortowe obiekty mieszkalne, które wyróżniają się modernistycznym wyglądem i wysoką funkcjonalnością. Ich charakterystyczną cechą jest prosty, dwuspadowy dach, zwykle bez okapu oraz okazałe przeszklenia, dzięki którym wnętrza są w dogrzane i rozjaśnione słońcem. Elewacje takich obiektów są często wykańczane z użyciem naturalnych materiałów – drewna czy kamienia – nawiązując do wiejskich zabudowań gospodarczych. Ich wnętrza są natomiast wyjątkowo przestronne; zazwyczaj posiadają strefę dzienną na otwartym planie, a nierzadko także antresolę czy katedralny sufit, dzięki któremu część dzienna jest znacznie bardziej okazała.

Jakie są zalety domów w stylu nowoczesnej stodoły?

Bierzemy pod uwagę zakup projektu domu w stylu nowoczesnej stodoły? Zapoznajmy się z zaletami tego typu rozwiązania. Dom — stodoła cechuje się uniwersalnym charakterem, dzięki któremu będzie dobrze komponować się z każdym otoczeniem — czy to wiejskim siedliskiem, czy działką na terenie miasta. Podczas aranżacji jego wnętrza możemy wybrać niemal dowolny styl – zarówno industrialny, jak i klasyczny czy rustykalny. Minimalizm, który często towarzyszy tego typu obiektom sprawia, że jest on szybki we wzniesieniu, nie generując przy tym nadmiernych kosztów za materiał i robociznę.

Jeśli salon zlokalizujemy od południa i maksymalnie go przeszklimy, to obniżymy zapotrzebowanie na ciepło i wysokość rachunków za ogrzewanie. Dzięki temu, iż budynki posiadają dwuspadowy dach o sporym kącie nachylenia, są idealne do zamontowania fotowoltaiki. Niektóre projekty zawierają w standardzie opcję energooszczędną, która oprócz fotowoltaiki wzbogacona jest także o pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną. Takie rozwiązanie świetnie wpisuje domy-stodoły we współczesne eko trendy, umożliwiając stworzenie energooszczędnej i przyjaznej środowisku przestrzeni do życia.

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły w ofercie Muratora

Jeżeli zainteresowały nas projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły, mnóstwo ciekawych projektów znajdziemy w kolekcji Muratora na stronie internetowej https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-w-stylu-nowoczesnej-stodoly/. Poszczególne propozycje wyróżniają się odmienną powierzchnią użytkową, rozpoczynającą się od 30 m2 oraz sięgającą do blisko 250 m2. Choć są one bardzo zbliżone bryłą i geometrią dachu, dzięki zróżnicowanym formom wykończenia elewacji cechują się oryginalnym, przyciągającym wzrok wyglądem. W ofercie dostępne są projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym oraz poddaszem do adaptacji w późniejszym czasie. Dzięki temu, bez trudu dopasujemy projekt do własnych preferencji czy trybu życia rodziny. Na uwagę zasługują również dodatkowe udogodnienia, takie jak garaż, wiata czy możliwość montażu instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii – pozwalających na zmniejszenie bieżących kosztów eksploatacyjnych.

Nie wiemy, jaki projekt domu wybrać? Postawmy na nowoczesną stodołę! Jej uniwersalny wygląd i przestronne wnętrze przypadną do gustu większości inwestorów, pozwalając realizować marzenia o własnym, ekonomicznym – a przy tym wygodnym domu dla siebie i rodziny.  W przypadku dodatkowych pytań zawsze warto skonsultować swój pomysł z doradcami sprzedającymi dany projekt domu.

Zdjęcie: Projekt EC402 – Dom perfekcyjny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) z kolekcji Muratora, arch. Piotr Lewandowski

Tekst sponsorowany: Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły od MURATORA – projekty.muratordom.pl

ZOBACZ POZOSTAŁE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reklama

Dołącz do nas

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najlepszymi informacjami

Najnowsze artykuły

Komentarze